Наш пріоритетний напрям

Пріоритетним напрямом діяльності Київпроекту є проектування житла для киян

На своєму 70-річному шляху Київпроектом запроектована і побудована велика кількість унікальних споруд і архітектурних об’єктів, які яскраво відображають прикмети свого часу і мають не тільки значну матеріальну, але й велику історичну і духовну цінність, і є національним культурним надбанням.

Київпроектом запроектовано більше 43 млн.кв.м житла , що становить біля 77% існуючого житлового фонду міста. Понад 4 тисячі містобудівних комплексів — внесок Київпроекту у розбудову Києва.

Розробки Київпроекту відображають цілу епоху житлового будівництва столиці: від найпростіших пятиповерхівок повоєнних років і до сучасних комфортабельних багатоповерхових комплексів.

За його проектами у довоєнний період будувалися урядові та громадські будівлі, житлові будинки для киян, були закладені основи розвитку інженерних мереж і комунікацій.

ВІдбудувавши порушене війною міське господарство та житловий фонд, з середини 50-х років Київпроект розпочав реалізацію загальнодержавного курсу на масове житлове будівництво індустріальними методами за типовими проектами.

Поступове вдосконалення у 60-х роках індустріальної будівельної бази дозволило перейти на будівництво
9-16-типоверхових житлових будинків замість 5-ти поверхових.

Масове будівництво житла на заплавних територіях з використанням методу гідронамиву — пріоритетне рішення спеціалістів Київпроекту. Саме так велося проектування будівництва ж/м Русанівський, Березняків, м/р Оболоні, Вігурівщини-Троєщини, Лівобережного, Позняків, Осокорків.

Освоєння та впровадження у 70-х роках нових серій будинків – 9, 12, 16-типоверхових житлових будинків на основі серії 134 та розробка нової серії цегляних будинків КС для забудови 6, 8, 10-типоверховими будинками і серії 121-176/Т/ 16, 22- поверховими будинками, наприкінці 80-х роках.

З початку 90-х років Київпроектом розроблена на вимогу часу нова серія ЕС з поліпшеним плануванням квартир будівництва житла нового покоління.

Усі житлові масиви від Першотравневого до Оболоні та Осокорків-Позняків є внеском Київпроекту в забезпечення киян житлом. Забудова кращих київських масивів – Першотравневого, Дарницького, Сирецького, Нивок, Русанівки, Березняків, Виноградаря, Троєщини, Теремків-2, Лівобережного, Оболоні, Позняків, Осокорків, Харківського шосе, Райдужного отримала широке визнання спеціалістів та мешканців міста.

Лісовий, Радужний, Виноградар, окремі райони Оболоні, Теремків-2 та інші. Нарівні з масовим житлом зодчі Київпроекту розробляли унікальні індивідуальні будинки на Печерську, Подолі, в районі вулиць Горького-Боженка тощо.

Наприкінці 80-х років Київпроектом запроектована нова серія цегляних будинків КС для забудови 6-ти, 8-ми, 10-ти поверховими будинками. Завершується масова забудова Троєщини, Позняків, Осокорків. В забудові міста з`являються 18-ти, 22-ох поверхові будинки серії 121-176 та 111-161. Крім цього розробляються індивідуальні проекти житлових будинків, які застосовуються в забудові Березняків, Русанівки, Лівобережного, Виноградаря, Оболоні, Троєщини, Осокорків, Позняків та в інших районах міста.

Протягом 90-х років Київпроектом розроблена нове покоління житлових будинків монолітно-каркасної системи, яка дозволяє зводити 28-40 поверхове житло з поліпшеним плануванням квартир. Вже протягом останніх семи років усі проекти житлових будинків розробляються із застосуванням “теплих стін” та обладнанням приладами обліку тепла, газу, води.